Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Demedal spol. s r.o.
Novohradská 18
370 01 České Budějovice
tel: +420 386 354 615
fax: +420 386 352 060
info@demedal.cz

Zakázkový potisk

Vážení zákazníci,
předkládáme Vám novou inspiraci v originálním a exklusívním designu potištěných látek - textilu, jejíž výrobu a prodej realizujeme prostřednictvím e-shopu a v prodejně Lannova 53 v Českých Budějovicích.

Tisk provádíme metodou sublimace, která v sobě spojuje výhody stálobarevného potisku, odolného vůči praní, zachování prodyšnosti potisknuté látky a originality vzoru.

Hlavním  smyslem  této nabídky je uspokojit  vaši individuální představu, včetně požadavku originality, tj. Vámi vybraný vzor již nebude nikým jiným využit. 

Pokud se pro takovou formu rozhodnete, stačí vybrat z nabídky abstraktních vzorů. Vzor bude pro objednatele tohoto vzoru zarezervován, po zaplacení z nabídky vyřazen a bude archivován pod identifikačním číslem, které Vám umožní jeho opětovné další použití jen pro Vás. K objednanému vytištěnému vzoru dostanete certifikační list s číslem vzoru. Vzor vždy upravíme do požadovaného rozměru potisku látky.

Pro snazší výběr jsme ještě doplnili všechny vzory o praktickou počítačovou vizualizaci, která může být pro vás při vybírání inspirativní, jak může vzor vypadat na figuře, či čalouněném nábytku.

Cena za 1 běžný cm (bcm) potisku exkluzivního motivu š. 150 - 160 cm podle druhu látky a hustoty potisku se pohybuje v případě malého množství do 1 bm kolem 10,- Kč/bcm. V případě, že by zákazník objednal více metrů látky najednou, jsme schopni cenu potisku snížit podle objednaných metrů postupně až na cenu kolem 3,- Kč/1bcm. V roletce u objednávání látek k potisku si můžete vybrat nejobvyklejší potřebné délky pro zhotovení oděvů, bytového nebo reklamního textilu. Lze samozřejmě objednat i dílčí délky - tyto ceny pak stanoví individuálním výpočtem naše kolegyně v prodejně Lannova 92/53 v Českých Budějovicích na e-mailové adrese textil@demedal.cz nebo tel: 775112392.

Opakovatelné vzory jsou v nabídce přírodní - nevýhradní - většinou fotografické náměty a v nabídce Metráž - jako grafické vzory za výhodné ceny.

V obecném cenovém režimu si můžete objednat své vlastní grafické vzory a podle celkového množství potisku, vyrobeného jednorázově, se bude odvíjet i výsledná cena.

Textilní materiály mohou být šifony, satény, voály, mikrovlákna, microfleece, ale i ubrusoviny, podšívkoviny, imitace koženky a další. Na stránkách e-shopu jsou pravidelně aktualizovány látky, které nám dodavatelé doručí a máme je tedy na skladě. Speciální přání jiného druhu textilu, který nemáme na skladě, jsme schopni splnit po vzájemné dohodě objednáním tkaniny, avšak je třeba počítat, že taková objednávka vyžaduje větší čas.

Šíře látky k potisku je max. 160 cm a délka podle potřeby. Šířka potisku je vždy o 4 cm uzší, než je šířka látky.

Motivy jsou vhodné na nejrůznější formy oblečení, i drobné doplňky jako jsou kravaty, šátky, kabelky, šály, bytový textil, čalounění, polštářky, závěsy, ubrusy, prostírání, přehozy přes postele, paravany, zadní dekorace výstavních stánků a krytí přední strany výstavních stolů, divadelní kulisy a kostýmy a mnohé další. 

Pokud si budete chtít dodat k potisku svůj vlastní vzor, fotografii portrétu, obce, města, hradu nebo zámku a pod., není problém Vám vyrobit požadovanou textilii nebo polštář, závěs, ubrus aj. podle něj. Máme vlastní fotobanku, kde lze použít výběr ze 40 000 fotografií. Máme i města, obce, krajiny, květiny atd. V oddílu hotových produktů se můžete inspirovat náměty na polštářích.
Obecně je možno zhotovit potisk textilu z jakéhokoli dodaného grafického podkladu.
Protože se však kvalita potisku látky odvíjí od vhodnosti dodaného souboru, doporučujeme Vaší pozornosti technické specifikace na této stránce dole. 
Podle hustoty potisku a požadovaného textilního materiálu Vám vypočítáme cenu, kterou Vám před tiskem pošleme k odsouhlasení e-mailem.

Doba výroby potisku látky z odsouhlaseného vzoru je cca 14 dnů.

Nedílnou součástí naší nabídky je i sublimační potisk triček buď nabízenými motivy - v rubrice "Hotové produkty" - trička nebo dle vlastního přání zákazníka jeho donesený motiv, případně mu požadovaný motiv naši grafici vytvoří.

Možná vás to překvapí, ale technologií sublimace můžeme potisknout i plechové tabulky k nejrůznějším účelům - od štítků k označení místností, po obrázky na stůl, na stěnu atd. Můžeme vyrobit také třeba puzzle s vašimi obrázky.

Specifické objednávky nebo jakékoliv dotazy nám můžete odeslat mailem nebo formuláře v sekci Kontakty.

 

Fotogalerie potištěných látek:

Můžete si také u nás zakoupit vzorník látek s ilustrací jak vypadají potištené. Vzorník stojí 100,- Kč.


Technická specifikace:

 

Potisk látky sublimační technologií zajistí výraznou barevnost motivu. Vzhledem k chemické reakci je však specifikován pro polymerní materiály. Nejlepší je tedy využití materiálů z PES s min. množstvím polyesteru 85 %, nejlépe 100%. Princip sublimace tkví v tom, že polyester při teplotě 200 °C otevře vlákno, do něhož se tak dostane zplynovaný vodní inkoust a při zchladnutí se vlákno s barvou opět uzavře. Tak je zajištěna vysoká odolnost barev vzorů při čištění - praní. Doporučujeme praní na 30-40°C. Na rozdíl od přírodních tkanin, které vlastnost otevření vlákna nemají a tedy pigment zůstává pouze na povrchu (časem se barvy praním ztrácí), má ještě polyester výhodu ve větší odolnosti proti UV záření. 

Pro potisk látky z donesené grafiky je třeba předat podklady nejlépe v elektronické podobě ve velikosti 1:1 ve formátu PDF, jpg nebo tiff a v režimu RGB, nebo CMYK, rozlišení alespoň 200 dpi. Vše musí být sloučené v jedné vrstvě. Jiné podklady musíme vyhodnotit, zda jsou použitelné bez úprav nebo jaké úpravy musíme provést, aby byl tisk co nejkvalitnější, a současně Vám uděláme kalkulaci těchto prací. V případě dodání vlastní látky nebo při potisku látky se strečovou vlastností, nelze zaručit výstupní rozměrovou shodnost realizovaného vzoru - tedy rozměr grafiky na potištěné látce nemusí být identický se zadaným rozměrem elektronické grafiky. U vlastních dodaných látek počítejte s tím, že látka musí být minimálně o 50 cm delší než samotná grafika pro zavedení a uchycení do fixačního kalandru. Pokud pošlete vlastní látku, na níž jsou nečistoty, chlupy od domácích mazlíčků nebo volné nitě, počítejte s tím, že každý takový vlas, či chlup vytvoří bílé nepotištěné místo. V tom případě nelze reklamovat nedokonalý tisk. Pokud pošlete látku přeloženou, může se stát, že se sklad nepodaří v kalandru dostatečně narovnat a může dojít k deformaci natištěné grafiky nebo i k nedotištění vlivem tohoto skladu. Za takové defekty nemůžeme převzít záruku.

A ještě jedna prosba: V případě, že chcete potisknout vlastní látku, neposílejte jí dříve, než máte připravenou grafiku pro tisk. Nemáme tolik místa na skladování.

Pokud potřebujete upravit vlastní grafiku do tiskové podoby nebo do sestavy, rádi vám jí zhotovíme. V tom případě, prosím, počítejte s cenou 300,- Kč/hod. práce grafika.